بهترین زمان برای چرت زدن

پزشكی و سلامت
16th اکتبر 2019

بهترین زمان برای چرت زدن

بهترین زمان برای چرت زدن, مزایای چرت زدن در روز

برای سرحال بودن و بهبود عملکرد مغز به چه میزان خواب نیاز داریم؟ چرت زدن باعث از بین بردن خستگی می شود و مزیت های بسیار دیگری را هم به همراه دارد، البته تایم چرت زدن مهم است.

بهترین زمان برای چرت زدن

همه ما مخصوصا اگر پدر یا مادر باشیم ، می دانیم که بچه ها به خواب کوتاه روزانه نیاز دارند. یک تایم مشخص داشتن برای چرت زدن می تواند خستگی روز را از بین ببرد ، کودکان از نوجوانان به خواب بیشتری نیاز دارند . خواب مورد نیاز بدن نوجوانان بین هفت تا نه ساعت در شب است ، اما متاسفانه بیشتر افراد در دنیای مدرن امروزی کمتر از این میزان می خوابند ، که در این مقاله به مزیت های چرت زدن و بهترین تایم چرت زدن اشاره شده است. ما در این مورد مقداری تحقیقات انجام داده ایم و به نتایجی دست پیدا کردیم، پس لطفا در ادامه با همراه ما باشید.

۱۰-۲۰ دقیقه: برای تقویت سریع هوشیاری

بهترین زمان برای چرت زدن, مزایای چرت زدن در روز

چرت زدن در بعدازظهر به کاهش وزن کمک می کند

 به گفته کارشناسان ، چرت زدن به مدت زمان ۱۰ تا ۲۰ دقیقه بهترین حالت را به شما می دهد. برای تقویت هوشیاری و افزایش سطح انرژی ایده آل است . مدت زمان کوتاه چرت زدن به منظور جلوگیری از ورود شخص به خواب عمیق طراحی شده است.

اما همانطور که همه ما می دانیم بیرون آمدن از خواب پس از گرفتن طعم شیرین آن دشوار است ، بنابراین توصیه می شود که آن را به صورت نشسته و کمی به حالت درازکش انجام دهید. همچنین ، چرت زدن بعد از ناهار ، در حدود ساعت ۳ یا ۴ بعد از ظهر ، به جلوگیری از هوس غذاهای ناخواسته و کاهش هورمونهای استرس که از این طریق به کاهش وزن کمک می کند .

۳۰ دقیقه: خداحافظی از خستگی

بهترین زمان برای چرت زدن, مزایای چرت زدن در روز

 چرت کوتاه برای بهبود عملکرد حافظه ، کاهش استرس و افزایش تمرکز کمک می کند

در حالی که چرت زدن ۳۰ دقیقه ای ممکن است بلند شدن از آن را دشوارتر کند ، اما فوایدی که ارائه می دهد ارزش آن را دارد. این چرت کوتاه برای بهبود عملکرد حافظه ، کاهش استرس ، افزایش تمرکز ، کاهش خطر دیابت و جلوگیری از زوال عقل کمک می کند . کارشناسان می گویند شما با یک چرت ۳۰ دقیقه در اواسط روز ، کارهای بیشتری را انجام خواهید داد ، زیرا بدن و مغز پس از بیدار شدن ۷ تا ۸ ساعت ، نیاز به بازسازی دارند.

۶۰ دقیقه: برای پردازش حافظه شناختی

بهترین زمان برای چرت زدن, مزایای چرت زدن در روز

چرت زدن به مبارزه با ناامیدی کمک می کند

اگر کار شما فعالیت ذهنی زیادی را شامل می شود ، این ممکن است بهترین زمان چرت زدن برای شما باشد. با یک ساعت خوابیدن ، خواب عمیقی نیز به دست می آورید ، که به باز کردن مغز کمک می کند و توانایی شناختی آن و همچنین توانایی آن در به خاطر سپردن حقایق و ارقام را افزایش می دهد . همچنین به مبارزه با ناامیدی کمک می کند.

۹۰ دقیقه: چرخه کامل خواب

بهترین زمان برای چرت زدن, مزایای چرت زدن در روز

چرت زدن حافظه را بهبود می بخشد

این یک خواب کامل است که شامل مراحل سبک و عمیق خواب است. همچنین ممکن است REM (حرکت سریع چشم) را تجربه کنید ، مرحله ای که به خواب مربوط می شود. به گفته محقق خواب دکتر سارا مدنیک ، چرت زدن ۹۰ دقیقه ای برای سلامت جسمی و روحی مفید است . این حافظه را بهبود می بخشد و خلاقیت را تقویت می کند و بهترین بخش این است که بیدار شدن از این چرت زدن آسان تر است.

مزایای چرت زدن

بهترین زمان برای چرت زدن, مزایای چرت زدن در روز

 چرت زدن می تواند از بیماری ها جلوگیری کند

  • به طور قابل توجهی خطر مرگ ناشی از قلب را کاهش می دهد.
  • استرس قلبی عروقی را کاهش می دهد .
  • فشار خون را کاهش می دهد .
  • خطر دیابت را کاهش می دهد.
  • به کاهش وزن کمک می کند.
  • از زوال عقل جلوگیری می کند.

منبع : بیتوته

, , , , , , , , ,

نظرات